Rewal to urokliwa, malownicza miejscowość, położona w województwie zachodniopomorskim, będąca główną osadą regionu Wybrzeża Rewalskiego, na które składa się łącznie 7 niewielkich kurortów (Rewal, Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Trzęsacz, Pustkowo, Śliwin). Masa atrakcji naturalnych, historycznych i rozrywkowych, jakie proponuje ta nadmorska miejscowość, co roku przyciąga setki turystów w różnym wieku, którzy nie zaznają tutaj nudy.

Piękna, piaszczysta i szeroka plaża, z przystanią rybacką to jeden z największych atutów tego miejsca. Plusem, dla rodzin z dziećmi z pewnością będzie Bajkowa Chata, w której najmłodsi będą mieli okazję spotkać postacie z wielu baśni i bajek, Park Wieloryba, gdzie staną oko w oko morskimi stworami czy park linowy. Fani aktywnego wypoczynku znajdą tutaj wiele tras rowerowych, o różnych długościach i poziomach trudności, amatorzy pieszych wycieczek także zadowoleni będą wyznaczonymi tu szlakami. Do Rewala warto przyjechać nie tylko latem – jesienią jest tutaj największe stężenie zdrowego dla organizmu jodu, natomiast zimą, plaża okryta białym puchem także wygląda przepięknie. Każdy turysta powinien udać się też na platformę lub taras widokowy, gdzie szczególnie dobrze ogląda się zachody i wschody słońca..

W mieście znajdują się także inne atrakcje, takie jak: Pomnik Rybaka, Aleja Róż i Zakochanych, deptak, Plac Wielorybów czy Nadmorska Kolej Wąskotorowa . Również i okolica obfituje w fantastyczne miejsca. Będąc tu koniecznie trzeba odwiedzić: Latarnię Morską w Niechorzu, ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu czy Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie. A to zaledwie niewielka część tego, co Wybrzeże Rewalskie na czele z Rewalem ma do zaoferowania